Як забезпечується резервування даних?

2022-03-11 05:32 | Перегляди: 2207

Для надійної та безперебійної роботи сервісів та надійного зберігання даних наших користувачів існує кілька рівнів резервування даних, що зберігаються: апаратний рівень, автоматичне архівування даних файлової системи та користувальницький рівень.

Увага: Все нижче описане стосується сервісів віртуального хостингу (https://xosting.net.ua/hosting) , DNS облікових записів та віртуальних серверів VPS (https://xosting.net.ua/servers). Користувачі виділених серверів (https://xosting.net.ua/servers/dedicated) мають придбати додаткові. місце для резервування або подбати про резервування важливих даних самостійно!

Апаратний рівень
На апаратному рівні відбувається постійне резервування даних у реальному режимі часу, що забезпечується системою RAID 1 (https://ua.wikipedia.org/wiki/RAID) та надмірністю дискового масиву. Таким чином, всі дані зберігаються у двох однакових примірниках файлової системи і при збої одного з дискових накопичувачів ніхто не помічає проблем з сервісом і перебоїв у роботі не відбувається.

Автоматичне архівування
На рівні автоматичного архівування даних відбувається регулярне резервне копіювання налаштувань серверів, вмісту сайтів користувачів, баз даних та поштових скриньок на зовнішній бекап сервер, що знаходиться за межами основної мережі та в іншому датацентрі. Це необхідно можливості відновлення у форсмажорной ситуації, тобто. у ситуації яку неможливо передбачити технічними засобами (пожежі, затоплення тощо).

Також зовнішня копія даних корисна при аваріях із сайтом клієнта, що відбулися з вини клієнта, таких як: злом, витік паролів, випадкове видалення даних на сервері, помилкова зміна баз даних, псування вмісту троянськими програмами тощо. Однак зовнішня копія стане в нагоді лише в тому випадку, якщо Ви помітили проблему протягом короткого часу. Інакше резервна копія може містити некоректні дані, скопійовані вже з існуючою проблемою основного облікового запису.

Користувальницький рівень
На рівні користувача клієнт може робити резервні копії в ручному режимі за допомогою панелі управління хостинг акаунтом. До архіву потрапляють усі дані облікового запису: налаштування, вміст файлів та баз даних, поштові скриньки. Часто це знадобиться, щоб зберегти миттєвий снапшот сайту та можливості повернутися до попередньої працездатної версії на етапах розробки.

Увага: Завжди зберігайте архів працездатної версії сайту у себе на комп'ютері та запам'ятайте, що всі користувачі діляться на тих, хто робить резервні копії та на тих хто їх робитиме!

архіви користувача не видаляються автоматично, тому займають дискову квоту хостинг акаунта. Тому щоб не відбулося переповнення, потрібно стежити самостійно!



Знайдіть відповідь за допомогою пошуку